75

Lucy

(Lucy)

1 saat 29 dakika

Fransa

25 Temmuz 2014

Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Eğlenmeyi seven, sıradan bir genç kadın olan Lucy Miller (Scarlett Johansson), birkaç gece beraber takıldığı Richard (Pilou Asbæk) yüzünden kendisini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş bulur. Vücudunun içine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın beyni tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır.

Yönetmen:

Senaryo:

Görseller

Fragman

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Vlood

@vlood

1.seviye üye

90

Kesinlikle efsane bir film mutlaka ama mutlaka izlenmeli bilim kurgu film konusunda kesinlikle efsane hemde filmde birçok mesaj var insanlıkla alakalı normal bir film olarak değilde anlam çıkarılarak ve dikkatlice izlenmeli gerçekten mükemmel bir film.

1 yıl önce

Fatih Bozkurt

@fatihatt

2.seviye üye

60

Castı sağlam olmasa çöp bir film. Senaryosu elle tutulur olmayan ironik bir meseleye (beynimizin yüzde kaçını kullanıyoruz?) o kadar odaklı ki herneyse arkadaşlar aşağıdaki elemanın dediği gibi efsanevi bi halt yok yani izlerseniz izlemiş olmak için izleyin başka pek bir artısı yok

1 yıl önce

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!