89

Breaking Bad

(Breaking Bad)

45 dakika

ABD

2008-2013

İki yıllık ömrünüz kaldığını öğrenseniz, ne yapardınız? Sizi bilemeyiz, ama tüm hayatını kurallara göre yaşayan kimya öğretmeni Walter White çok farklı bir yol seçiyor: Hayatının denklemini değiştiriyor. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınır

Oluşturucu:

Sezonlar

Sezon Sayısı: 5 | Bölüm Sayısı: 62

Görseller

Fragman

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Fatih Bozkurt

@fatihatt

2.seviye üye

96

Benim zirvedeki dizim olur senaryosundan oyunculuklara kadar muhteşem bir dizi ayrıca para ve uyuşturucu da işin içine girince merak ve heyecan artıyor, Emmy ödüllü diziye başlamayan varsa kesinlikle zirvesini boşaltsın öyle izlesin iyi seyirler.

1 yıl önce

Yunus Ağkaya

@yunus

1.seviye üye

95

Efsane bir hikayesi var. Dizi de aksiyon sahnelerinin fazla yok. Yani biraz yavaş geçiyor ama aksiyon sahneleri çok iyi. İyi seyirler yo..

1 yıl önce

Yiğit Babacan

@strifer

2.seviye üye

92

Filim efsane oyunculukları ile mükemmel ikili ortalığı dağıtıyolar ilk defa benim karışma böyle bir senaryo geldi ve aşırıgüzel

1 yıl önce

Enes Şen

@enssn26

1.seviye üye

90

Dram, aksiyom ve kara mizah türünde artık kült olacak yapım ilk bir kaç bölüm yavaş gitse de ilerde önünü alamayacağınız duruma geliyor :)

1 yıl önce

Hakan Boz

@kutgan

1.seviye üye

75

Durun durun vurmayın açıklamama izin verin :D Breaking Bad idare eder bir dizi oldu benim için hep. Tüm internet efsane efsane diye coşarken, IMDB nüfusuna alırken, ben hep "ulan bu dizi niye bu kadar seviliyor?" tarafındaydım. Yalnızdım, yalnız... Ya tamam hikaye orijinal, oyunculuklar iyi, yönetmenlik akıyor ama o kadar yani. Gerisi çok da coşulacak vaziyette değil. Hikaye çok yayvan, çok durağan, sürükleyici değil. Gerçeklikten uzaklaşma durumları çok oluyor. Senaryo çok tıkanıyor. Bi' tutturulmuş karakter gelişimi diye, ya iyi tamam da dizinin geri kalan ögeleri? Kabul, inanılmaz sürükleyici olmasını beklemiyorum böyle bir zorunluluğu yok dizilerin bence ama bu kadar da yavaş ve ya ya hikaye anlatılmaz be.

Breaking Bad'in neden bu kadar abartı (overrated) bir dizi olduğuna dair şöyle bir teori oluşmaya başladı kafamda. Kısaca anlatmak gerekirse; internet hızının artmasıyla, ekranların daha kaliteli olmasıyla beraber internetten dizi/film izleme furyası başladı hepimizin bildiği. Doğal olarak bununla beraber ne izlesem sorusu ortaya çıktı. Bu soruya da cevap IMDB'de bulundu. Sonrası da zaten sürü psikolojisi. Ayrıca doğal olarak internetten ilk dizi/film izleyenler yaşı genç olanlardı. "Hayatınızda ilk izlediğiniz dizilerden biri buysa belki size efsane gelebilir. Ama gerçek efsaneleri izlediyseniz bu dizi sizi sıkar, boğar." demiş bir arkadaş internette, katılıyorum.

"Ya sen diziden ne anlarsın" korkusu ile sevmeye başlamışlar insanlar bence bu diziyi :D Gerçekten ilk başlarda sorun bende diye düşünüyordum ama gün geçtikçe, dizi kütüphaneme yeni diziler eklendikçe kültür seviyeme güvenim pekişti ve kararımı verdim :D Bu dizi hep torpilliler listesinin başını çekecek.

1 yıl önce

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!