83

Kupa Şovalyesi

(Knight of Cups)

1 saat 58 dakika

ABD

8 Şubat 2015

Rick (Christian Bale) Hollywood'da ünlü bir senaryo yazarıdır. Ancak olanca şöhret ve maddi zenginliğine rağmen hayatındaki tanımlayamadığı boşluğu bir türlü dolduramaz. Hayatında ciddi bir etkisi yaratan kardeşinin ölümü, diğer kardeşi ve babasıyla olan ilişkisinin yanında geçmişinde ve bugününde yer alan bütün kadınlar ve dönüm noktaları, Rick'in kendi içindeki arayışında yerini bulur.

Yönetmen:

Senaryo:

Fragman

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Hakan Boz

@kutgan

1.seviye üye

83

Bu film herkese gitmiyor, gitmez. Başrolümüzün yaşadığı romantik buhranları, hayatında yaşamayana anlamsız gelebilir. Film zaten bayağı deneysel. Senaryosu falan yok yani, o kadar deneysel.

Malick denilince aklıma direkt ruhsal buhran geliyor, sonra ruhsal çelişki falan diye gidiyor. Her filminin yapı taşı bu tarz duygular istisnasız, imza olarak kullanıyor bunu yönetmenimiz.

Baş karakterimiz olan adam bence aşka değil de, aşkın deneyimine, hissettirdiklerine bağımlı. Aşkların içinde sürükleniş yani. Sonuçta insan bir kere aşık olmaz. O filmlerde oluyor :) Baş karakterimizde binmiş aşk gemisine, deryadan deryaya dalıyor.

Teknik olarak bakarsak da; gevşek kamera, senaryosuz doğaçlama sahneler, geniş açıdan karakterlere bakış vs. filmin hissettirmek istediği duygulara iyi hizmet ediyor.

3 yıl önce

Haftanın En Popülerlerİ

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!