Notice: Undefined index: series_images in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/dizi.php on line 42

Notice: Undefined index: series_videos in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/dizi.php on line 43

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/dizi.php on line 46

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/dizi.php on line 47

Notice: Undefined index: series_poster in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/dizi.php on line 49
Wayward Pines (2015-2016) — İzleyiciler

75

Wayward Pines

(Wayward Pines)

43 dakika

ABD

2015-2016

Mükemmel bir Amerikan kasabası düşünün. Güzel evler, biçimli çimler, sokaklarda oynayan çocuklar, adı da Wayward Pines. Peki ya burayı asla terk edemiyorsanız? Dış dünyayla iletişiminizin kaybolması da cabası… Gizli ajan Ethan Burke, akıbeti bilinmeyen 2 arkadaşını aramak için buraya geliyor ve tuhaf bazı olaylar nedeniyle bu kasabada kalakalıyor. Kasaba öyle bir yer ki telefonun çalışmadığı, dışarıyla iletişimin olmadığı ve insanlardan da bu konuda yardım göremediğiniz bir yer. Haliyle Ajan Burke de geldiği yer için bir kayıp vakasına dönüşmüş oluyor, sonrasında işler daha da karışıyor... Dizide Ethan Burke’ü Oscar adaylığı bulunan oyuncu Matt Dillon canlandıracak. Dizi, Blake Crouch’ın Pines adlı romanından uyarlama ve yapımcı/yönetmenliğinde M. Night Shyamalan bulunmakta.

Oluşturucu:

Prodüktörler:

Oyuncular:

Sezonlar

Sezon Sayısı: 2 | Bölüm Sayısı: 20

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Hakan Boz

@kutgan

1.seviye üye

75

Şu dizinin 2. sezonu olmasa kesinlikle 75 üstü bir puan hak ediyordu ama o nasıl bir 2. sezon be. Fıstık, cillop gibi 1. sezondan sonra oldu mu? Zaten o kadar kötü olunca da 3. sezon iptal edilip, battı.

İlk bölümlerden itibaren seyirciye gizemi aşılamaya başlıyor dizi. Bu konuda da gerçekten iyi. Bir tahminde bulunamıyorsunuz. Her yeni olayla tahmininiz suya düşüyor, sanki beyninizi okuyorlarmış gibi. Bunun sebebi de kırıntıları kendilerinin bırakması, öyle düşünmenizi istiyorlar, klasik yani. Maalesef her gizem dizisi gibi hikayeyi o kadar büyük gizemli, değişik hallere sokuyor ki, gizem çözülünce 'bu muymuş ya :P' olayını kesin yaşıyorsunuz. Lost kadar değil tabi :D orası ayrı. Ama yine de hikayedeki gizem boş değil.

Kasaba ve kasabın içerisindeki korku, duygu bastırılması iyi yansıtılmış. Kasabadaki karakterlerle fazla empatiye sokmuyor dizi. Ethan Burke rolündeki Matt Dillon ile birlikte oradan oraya sürükleniyorsunuz birlikte cevaplar arıyorsunuz. Oyuncu da kendisinden beklenen babacanlığı, aile babası rolünü iyi kaldırıyor. Tipi de müsait zaten.

Düzenleme: M. Night Shyamalan'ın dizide yönetmen olduğunu şimdi öğrendim, zaten gizem konulu yapımların adamı. Kendisinin yönetmenliğinin dizideki kaliteyi arttırdığı görünüyor. Shyamalan daha büyük yönetmen olabilirdin be :'(. Neyse yine seviyoruz kendisini.

5 yıl önce

Haftanın En Popülerlerİ

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!