Anne Rice'nin The Vampire Chronicles Efsanesi Televizyona Uyarlanıyor — İzleyiciler

Anne Rice’nin The Vampire Chronicles Efsanesi Televizyona Uyarlanıyor

24 Temmuz 2018

Vampirlerin revaçta olduğu şu günlerde bir müjdeli haber de Anne Rice‘ den geldi. Vampir denilince akla gelen isimlerden biri olan Rice‘ nin  11 kitaplık serisi Hulu tarafından ekranlara taşınıyor. Rekabetin kızıştığı bir ortamda kazanan taraf olan Hulu, projeyi geliştirme aşamasına geçti.

Anne Rice’ ın daha önce 1994 yapımı Brad Pitt ve Tom Cruise’lu Interview with the Vampire (Vampirle Görüşme) ve yine 2002 yapımı Queen of the Damned (Lanetliler Kraliçesi) beyazperde de izleyici karşısına çıkmıştı.

Dizinin uyarlaması için serideki 11 roman üzerinde çalışılıyor. Paramount Television ve Anonymous Content tarafından hayata geçirilen projeyi uyarlamak için yazar Anne Rice ve oğlu Christopher Rice bir süredir hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıca anne – oğulun dizide yürütücü yapımcı olarak da görev alacağı öğrenildi. Rice ailesine yürütücü yapımcı kadrosunda David Kanter ve Steve Golin ikilisi eşlik edecek.

Serinin yayım haklarını daha önce beyazperdeye uyarlanmak için Unıversal Studıos ve Imagine Entertainment şirketleri tarafından satın alınmıştı fakat projenin hayata geçirilememesi üzerine Anne Rice, romanlarının haklarını geri aldı. Merakla beklenen dizi için daha fazla detay bilinmezken,  dizinin yayın tarihiyle de ilgili bir bilgi henüz bilinmiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilecekler