Görsel: Hakan: Muhafız

Vampirler Gözüktü: Yaşamayanlardan İlk Fragman Geldi

Yerli Dizi kategorisi için tarafından 19 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz son on yılda bir nesil vampirlerle, zombilerle büyüdü desek yalan söylemiş olmayız herhalde? Sayısız film ve diziye konu olan vampirler şimdi de ilk yerli vampir dizisi Yaşamayanlar‘ da karşımıza çıkacak.

Ülkemize Digital Dizi kavramını ilk olarak tanıtan Masum, 7 Yüz, Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana‘ da gibi projelere imza atıp, Türkiye’nin önemli Digital Dizi platformlarından biri haline gelen Blu TV şimdi de Yaşamayanlar dizisini yayınlamak üzere.

Dizinin başrollerinde Elçin Sangu (Mia), Kerem Bursin (Dmitry), Selma Ergeç (Karmen), Birkan Sokullu (Numel) yer alırken kadronun kalanı ise şu şekilde: Efecan Şenolsun (Sercan), Nilperi Şahinkaya (Melisa), Türkü Turan (Zehra), İpek Tenolcay (Mari), Oral Özer (Yavuz), Elit İşcan (Ayşe), Edip Tepeli (Şişman), Hazal Türesan (Yisa), Selahattin Ergün (Selo), Erdeniz Kurucan (Turgut). 

Dizinin yaratılıcığını ve yönetmenliğini ise Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filminin ve BluTV Özel Yapım’ı 7 YÜZ dizisinin ‘Prosedür’ bölümünün yönetmeni olan Alphan Eşeli üstleniyor. ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’ ile dünyanın dört bir yanında pek çok film festivalini gezen Eşeli, Hong Kong Asya Film Festivali’ nden New Talent (Yeni Yetenek) ve Montreal Dünya Filmleri Festivali’ nden de FIPRESCI ile Golden Zenith (Altın Zenith) ödüllerini kazanarak büyük uluslararası başarılara imza attı. Dizinin yapımcılığını Bubi Film, Ran Film, Braveborn ve İstanbul ‘74 üstleniyor. Yıldız isimleri bir araya getiren Yaşamayanlar‘ ın çekimleri geçtiğimiz ay tamamlandı.

Merakla beklediğimiz dizinin konusu ise şöyle: 164 yaşında genç bir vampir olan Mia (Elçin Sangu), akıl hocası Karmen’in (Selma Ergeç) önderliğinde, aklındaki planı gerçekleştirmek için İstanbul’a gelir. Amacı kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmaktır fakat tarihin en güçlü vampirlerinden biri olan Dmitry’yi öldürmek sandığı kadar kolay olmayacaktır. Karanlık geçmişine sırtını dönmüş olan kadim vampir Numel (Birkan Sokullu) de, bu amaç uğruna Mia ve Karmen’le ittifak kurar. Tutku ve nefreti, yaşam ve ölümsüzlüğü, iyilik ve kötülüğü birbirinden ayıran sınırların belirsizleştiği bu evrende, işler gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır. Ve hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia‘ nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağı sorusudur.

İlgini Çekebilir