Resmen Beyin Egzersizi Yaptıran Filmler — İzleyiciler

Resmen Beyin Egzersizi Yaptıran Filmler

10 Temmuz 2018

Bazı filmler vardır, öyle bir olay örgüsüne sahiptir ki izlerken işin içinden çıkamazsınız. Hatta filmi izledikten sonra belki anlamayıp internette “acaba ne anlatmak istemiş be?” diyerek arama yaparsınız. İşte bu tarz filmlerden hoşlanan izleyiciler varsa buyurun listemiz. Listeye bu türde klasikleşen filmleri eklemedik (Memento, Inception, Shutter Island, Interstellar vs.) fakat aşağıdaki filmleri de kesinlikle izlemelisiniz.

Annihilation (Yok Oluş)

Natalie Portman ve Jennifer Jason Leigh‘in başrolünde olduğu film özel gösterimlerinde eleştirmenlerden olumlu notlar aldı. Hatta son zamanların en iyi bilim kurgu yapımlarından biri olarak gösterildi. Filmde dünyanın belli bir bölgesine (yine Amerika’da?!) bir şeyler oluyor ve ekipler o bölgeyi karantinaya alıp incelemelerde bulunuyor. Fakat bölgeye giden bir daha geri dönemiyor. Filmde çok derin göndermeler bulunuyor. İzledikten sonra bi tarayın deriz.

1408

Stephen King’in sinemaya uyarlanan beyin zorlayıcı bir film olup bu filmi izledikten sonra 1408 numaralı otel odaları sizi ürkütebilir. On üçüncü katta bulunan odanın rakamlarının toplamı on üç olan otel odası 1408…

Enemy (Düşman)

Jake Gyllenhaal’ın bir tarih profesörünü canlandırdığı Enemy gerilim ve gizem türünde. Ağır ağır ilerleyen ve gerilimi yavaş yavaş arttıran bu film sizlerde farklı bir etki bırakacaktır.

A Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

Russell Crowe‘un ünlü matematikçi John Nash’e hayat verdiği bu film ikinci el bilgiler ile yetinemeyen üstün zekalı bir adamı anlatıyor. Filmde olanlar oldukça kafa karıştırıcı. Türünde popüler bir film ama yeni kuşakta izlemeyen sayısı az değil.

The Prestige (Prestij)

Listemiz son filmi de rüşdünü kanıtlamış ve oldukça popüler bir yapım ama aranızda izlemeyenler kesin vardır. Bir çeşit sihirbazlık filmi olan Prestij, kafanızı karıştırmaya oldukça yetecektir. Özet ile; “Dikkatli bakıyor musunuz ?”

Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)

Ana karakterin yaptığı seçimlere göre kendi ve çevresindeki insanların hayatlarının şekillenmesini anlatan bir film. Filme göre, aslında verdiğimiz en küçük kararlar bile kaderimizde büyük etkilere sebep olacaktır.

Yararlanılan kaynak: 1

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilecekler