Netflix'de Yayınlanan En İyi Belgeseller — İzleyiciler

Netflix’de Yayınlanan En İyi Belgeseller

15 Nisan 2019

Netflix daha çok dizi ve film yapımlarına odaklansa da, izleyici sayısı günden güne artan ‘belgesel-dizileri’ tarzında da yapımlar oluşturmaya başladı.

İşte izlemeye değer, Netflix’deki en iyi belgeseller;

Gezegenimiz

Değişen Dünya ekosistemi ve ona ayak uydurmaya çalışan canlıların ele alındığı bu belgesel-dizi, iyi çekim teknikleri içeriyor.

1 sezon, 8 bölümden oluşuyor.  IMDB: 9,7Netflix Sayfası

Kirli Para

Bu belgesel-dizi en büyük şirketlerin, en büyük dolandırıcılıklarını anlatıyor. Yapımda; iş ahlakının, nasıl ciro uğruna yerlere serildiğini görüyorsunuz.

1 sezon, 6 bölümden oluşuyor.IMDB: 8,2Netflix Sayfası

Seksi Kızlar Aranıyor: Açık Açık

Yetişkin içerik sektörüne ayna tutan bu belgesel-dizi, aynı zamanda insanı cinselliğin nasıl bir şey olduğu konusunda düşündürüyor.

Genç kızların sektöre nasıl girdiğini, nasıl yoldan çıktıklarını büyük puntolarla basıyor.

Çok anlam yüklediğimiz o organlar, sadece birer deri parçaları.

1 sezon, 6 bölümden oluşuyor.IMDB: 6,7Netflix Sayfası

Vahşi Kırlar

Bu çarpıcı belgesel, Hintli bir tasavvufi grubun, 1981’den başlayarak küçük Oregon kasabasında 64,000 dönümlük kendilerine göre bir ütopya inşa etme planlarını ve tarikattaki insanların, liderleri Osho’ya (Chandra Mohan Jain) olan bağımlılığını konu ediyor.

Yıllar geçtikçe yerel halkla yaşanan sürtüşme ulusal çapta bir skandala dönüşüyor ve tüm Amerika bu tarikattan haberdar oluyor.

1 sezon, 6 bölümden oluşuyor.IMDB: 8,2Netflix Sayfası

Explained

Yaşamdan herhangi bir konu alıp onu en fazla 20 dakikada irdeleyen bu belgesel-dizisi, gerçekten insanı bayağı sorgulatıyor.

1 sezon, 20 bölümden oluşuyor.IMDB: 7,9Netflix Sayfası

Trump: Bir Amerikan Rüyası

Trailer bulunmuyor.

Amerka Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hayat hikayesinin anlatan bu belgesel-dizisi; Trump markalı yapıların yükselişini, Trump’ın politikasını, yaptıkları nahoş icraatları ve gerçekte nasıl birisi olduğunu irdeliyor.

1 sezon, 4 bölümden oluşuyor. — IMDB: 7,1Netflix Sayfası

Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Netflix’in belgesel listesinde yer alan bu yapım, azın nasıl çok olabileceğini anlatıyor. Günümüzün tüketim alışkanlıklarını, aslında ihtiyacımız olmayan çoğu şeye sahip olduğumuzu yansıtıyor.

1 saat 18 dakikadan oluşuyor.IMDB: 6,7Netflix Sayfası

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.