Evliliğin Çarpıcı Yanlarını Konu Alan En İyi Filmler — İzleyiciler

Evliliğin Çarpıcı Yanlarını Konu Alan En İyi Filmler

23 Nisan 2019

Evlilik hayali kurarken izlenmemesi gereken filmleri derledik sizin için desek yanlış olmaz. Evliliğin karanlık tarafına odaklanmış; aldatma, kandırma, terk etme temalı birkaç film de içeriyor bu liste. Daha çok bizim kültürümüzle benzeşmese de, var böyle hayatlar dedirtecek en iyi evlilik temalı filmleri derledik.

Gone Girl (Kayıp Kız) / 2014

Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamak üzereyken, Amy bir anda esrarengiz şekilde kaybolur. Tüm işaretler Nick’i göstermeye başlarken, seyircinin suratına yumruğu patlatan gerçekler ortaya çıkar.

Gillian Flynn‘ın aynı adlı romanından uyarlama. Yönetmen, David Fincher bizi yine şaşırtmıyor ve ortalığı yakıyor.

IMDB: 8,1

By the Sea (Hayatın Kıyısında) / 2015

Brad Pitt ve Angelina Jolie faktörü içeren filmde;  Brad Pitt Amerikalı bir yazarı, Angelina Jolie ise eski bir dansçıyı canlandırıyor. Evliliklerinde büyük sorunlar olan Roland ve Vanessa, hem kafa dağıtma hem de Roland’ın yeni bir kitap yazması için Fransa’ya gider. Tatillerinde yaşadıkları çarpıcı olaylar, evlikleri için büyük bir kilometre taşı olacaktır.

Film, ağır ilerliyor fakat Jolie ve Pitt oyunculuk namına döktürüyor.

Filmin senaryosunu yazan ve yönetmenliğini de üstlenen Angelina Jolie.

IMDB: 5,3

Revolutionary Road (Hayallerin Peşinde) / 2008

Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet faktörü içeren filmde; Frank ile April, kendilerini her zaman çok özel, farklı görmüşler, hayatı yüksek ideallerine uygun şekilde yaşamaya karar vermişlerdir. Bu nedenle lüks evlerin sıralandığı bir cadde olan Revolutionary Road’daki yeni evlerine taşındıklarında her şey onlar için çok güzeldir.

İşler yıllar geçtikçe tersine döner. Frank Wheeler rutin bir işi olduğu için sinirleri günden güne bozulan yetişkin bir erkeğe dönüşürken, April de istek ve tutkularını bastırmaya çalışan mutsuz bir ev kadını olup çıkar.

Sam Mendes imzalı bir çalışma.

IMDB: 7,3

American Beauty (Amerikan Güzeli) /1999

Lester Burnham, çevresindeki insanlar tarafından sevilmediğini düşünmektedir. Karısı Carolyn, bunca yıllık evliliklerinden sonra sanki ondan nefret eder gibi davranmaktadır. Kızı Jane, onu küçük görmektedir. Lester tüm bunların içindeyken, kızının arkadaşı Angela ise ona başka bir hayat sunmaktadır.

1999 yılında En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil beş Oscar kazanan Amerikan Güzeli, Amerikan aile yapısına getirdiği eleştiriler ve peşinde koşulan Amerikan rüyası hayalinin aslında görünüşten ibaret bir yanılsama olduğunu ortaya koyan Sam Mendes imzalı bir çalışma.

IMDB: 8,4

Blue Valentine (Aşk ve Küller) /2010

Dean ve Cindy’nin evlilikleri büyük bir başarısızlığa uğramıştır. Hayatlarının bu trajik sürecinde çift, gençlik yıllarına ve birbirlerine aşık oldukları zamanları hatırlamaya çalışırlar. Dean evliliğini kurtarmak istese de Cindy gemileri yakmıştır.

Ağır melodram.

IMDB: 7,4

Yorumlar

“Evliliğin Çarpıcı Yanlarını Konu Alan En İyi Filmler” için 3 cevap

  1. blumt dedi ki:

    Tüm filmleri izledim hepsi birbirinden anlamlı benim için

  2. cihan dedi ki:

    hayatın kıyısında yavaşda olsa gerçekten insanı etkiliyor tavsiye ederim.

  3. cantürk dedi ki:

    american beauty der susarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilecekler