Game Of Thrones'un İlk Yan Dizisinden Detaylar Geldi — İzleyiciler

Game Of Thrones’un İlk Yan Dizisinden Detaylar Geldi

28 Temmuz 2018

Hayatımıza 2011 yılında giren ve 2019 yılında final sezonuyla veda edeceğimiz Game of Thrones efsanesi ile birlikte bir dönem kapanacak. Fakat Westeros’ a hemen veda etmeyeceğiz.

Dizinin final haberiyle birçok kişi karalar bağlamışken, HBO herkesi mutlu edecek güzel haberi vermişti. Buna göre Game of Thrones‘ un ardından Westeros’u kısacası Buz ve Ateşin serisini anlatacak beş spin- off (Yan Dizi) yapacaktı. Fakat HBO Programlama Müdürü Casey Bloys geçtiğimiz günlerde kötü haberi verdi.

 Bloys, ”Planlanan beş dizinin dört tanesinin iptal edildiğini ve sadece Jane Goldman’ın projesini devam ettireceklerini duyurdu. Ayrıca Game of Thrones‘ un ilk yan dizisinin çekimlerinin bu yıl başlayacağı haberlerini yalanladı ve dizi için hala yönetmen arayışının sürdüğünü, çekimlerin 2019’ un başlarında başlamasını umduğunu söyledi.”

Sürdürülen proje ise Game of Thrones‘un uyarlandığı kitapların yazarı George R. R. Martin‘in bir hikayesine dayandırılıyor. Henüz ismi belli olmayan dizinin senaryosunu George R.R. Martin, Jane Goldman ile birlikte kaleme alacak.  Game of Thrones‘tan binlere yıl öncesinde Kahramanlar Çağı‘nda geçecek olan dizi Westeros’un dehşet verici sırları ile ak gezenlerin kökenine inecek. Dizinin yürütücü yapımcılığını Goldman, Martin, Vince Gerardis ve Vince Gerardis üstleniyor. Devam dizisi ile ilgili kadro henüz belirsizliğini korusa da orijinal diziden oyuncuların bulunmayacağı belirtiliyor. Dizi en iyi ihtimalle 2020 yılında izleyiciyle buluşacak.

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.