Notice: Undefined index: movie_images in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/film.php on line 31

Notice: Undefined index: movie_videos in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/film.php on line 32

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/film.php on line 39

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/film.php on line 40

Notice: Undefined index: movie_poster in /var/www/vhosts/izleyiciler.com/httpdocs/app/controller/film.php on line 42
Sahtekâr (2008) — İzleyiciler

87

Sahtekâr

(Changeling)

2 saat 21 dakika

ABD

30 Ocak 2008

Los Angeles, Mart 1928: Genellikle çalışan sınıftan insanların oturduğu banliyö kesimlerinden birindeyiz. Telefon operatörü olarak çalışan anne Christine Collins (Angelina Jolie), güzel bir cumartesi sabahında işe gitmek üzere evden ayrılırken dokuz yaşındaki oğlu Walter ile vedalaşır. Akşam evine döndüğünde her ebeveynin en büyük kabusuyla yüz yüze gelir: Biricik oğlu ortadan kaybolmuştur. Polis tarafından çok yoğun bir arama çalışması başlatılır. Ancak küçük Walter hiçbir iz bırakmadan ortadan yok olmuştur. Aradan beş ay geçtikten sonra polisten haber gelir. Christine’in oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk bulunmuştur. İtibarını kurtarmak isteyen polis, anne ile oğlunun kavuşmasını medya önünde bir halkla ilişkiler etkinliği gösterisi olarak organize eder.

Yönetmen:

Senaryo:

Oyuncular:

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Hakan Boz

@kutgan

1.seviye üye

87

Bu filmde Angelina Jolie, sadece güzelliği ile bir yerlere gelmediğini gösteriyor. Oyunculuğu gerçekten çok tatmin edici filmde.

Gerçek bir hikayeden uyarlandığı için filmin sonunda etkisinden çıkmanız uzun sürüyor. Filmde yapılan haksızlıklar içinize işliyor adeta. Çaresizliği buram buram hissediyorsunuz.

Çekim açıları ve dönemin genel yapısı iyi işlenmiş. Abartıya kaçınılmamış bu konuda.

Oğlu yerine kendisine verilen çocuğu reddedince başına gelmeyen kalmıyor ve en sonunda da akıl hastanesine tıkılınca yok artık bu da olmuş mu diyorsunuz ve ufak bi internet aramasıyla maalesef doğruluğunu görüyorsunuz.


Özellikle oğluna ne olduğunun bulunamaması ve bunun gerçek bir hikaye olduğunun akıllara gelmesi, filmden alınan etkiyi arttırıyor.

5 yıl önce

Haftanın En Popülerlerİ

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!