67

High Life

(High Life)

1 saat 53 dakika

Fransa, Almanya, Polonya, Birleşik Krallık, ABD

7 Ekim 2018

Bir grup suçlu insan uzayda yer alacakları tehlikeli görevi kabul eder. Bu görev, insanların uzayda üremeleriyle ilgilidir. Ama uzay gemilerini bir kozmik fırtına alaşağı eder ve çoğu kişi bu fırtınadan kurtulamaz. Robert Pattinson'ın canlandırdığı Monte karakteri ve minik kızı Güneş Sistemi'ne ulaşmayla ilgili tehlikeli görevde hayatta kalan son insanlardır. Ölüm sırası gelen mahkumları belirleyen kişi ise Juliette Binoche'un hayat verdiği doktorun ta kendisidir. Uzay gemisinin başına gelenler birer sır olarak kalıyorken, Monte ve kızı büyük bir kara deliğe karşı hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadırlar.

Yönetmen:

Görseller

Fragman

Yorum yazmak için giriş yapın

YORUMLAR

Hakan Boz

@kutgan

1.seviye üye

67

Film çok fazla şey anlatmak istiyor fakat bir türlü toparlayamıyor. Sanatsal ve imgesel bir şeyler ortaya koyma kaygısı, hikaye anlatım tarzında lineer olmayan bir stilin kullanılması, filmin izleyiciyi ele geçirmesini zorlaştırıyor.

İlginç ve içine çeken bir konusu olmasına karşın High Life, bilim-kurgudan uzaklaşarak inandırıcılığını kaybetmeye başlıyor. Mürettebatın 'günahkârlardan' oluşmasına karşın da yeterli çatışma ortamı oluşturamıyor ve günah felsefesine girişi yapamıyor.

Diyaloglar sorgulatmak istenirken, sığ bir anlatımda kalıyor ve derine inemiyor. Kısaca film çok şey yapmak isterken, sadece debeleniyor ve biz de bunu izliyoruz.

3 yıl önce

BUNLARDA VAR

N/A

N/A

Haftanın En Popülerlerİ

SON DERECELENDİRMELER

Hata veya görüşlerini bildir!