Altered Carbon Yeni Sezon Onayı Aldı — İzleyiciler

Altered Carbon Yeni Sezon Onayı Aldı

28 Temmuz 2018

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan, Netflix’ in sevilen dizisi Altered Carbon 2. sezon onayı geldi. Richard K. Morgan tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlanan dizi, 250 yıl boyunca buzda uyutulduktan sonra farklı bedenlerde ve gezegenlerde özgürlüğünü kazanmaya çalışan Takeshi Kovacs adlı karakterin öyküsünü başarılı bir uyarlama olarak izleyicilerine sunmuştu.

  2. sezonu 8 bölümden oluşacak dizi için, en son Avengers Sonsuzluk Savaşı’ nda Falcon olarak izlediğimiz Anthony Mackie ile başrol olarak el sıkışılmış durumda. Başarılı oyuncunun ilk sezonda Takeshi Kovacs rolünü oynayan Joel Kinnaman’ın yerine geçeceğini de belirtelim. Malum, dizide kıyafet değiştiriyor gibi vücut değiştiriliyor. Altered Carbon günümüzün 300 yıl sonrasında geçiyor ve bilincin dijitalleştiği, ölümün ortadan kalktığı bir dünyayı resmediyor. Takeshi, yeni dünya düzenine karşı düzenlenen isyanı bastırmak için görevlendirilen askerlerdendir. Ancak ekip başarılı olamaz ve Takeshi’nin bilinci ise içerisinde yüzyıllarca duracağı bir buza hapsedilir. Ta ki Laurems Bancroft adında son derece varlıklı ve yüzyıllardır hayatta olan bir iş adamı tarafından uyandırılana kadar…

Altered Carbon’un senaryosu belirttiğimiz gibi  Richard K. Morgan’ ın bilim kurgu romanlarından uyarlanıyor. Dizinin showrunner koltuğu tekrar Laeta Kalogridis’e emanet edilirken yürütücü yapımcı kadrosunda Alison Schapker,David Ellison, Dana Goldberg, Marcy Ross ve James Middleton gibi isimler var.

Yeni sezonda serinin daha uzun zaman dilimleri ve evren boyunca farklı dünyalarda derin temalar ve fikirlerle genişletileceği ifade ediliyor. Ve dizinin yayın tarihi de  henüz netlik kazanmış değil.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgini Çekebilecekler